ТВ настава за наставу српског као нематерњег језика

Национални савет мађарске националне мањине нас је  обавестио да су на захтев Министарства просвете, науке и технолошког развоја уз финансирање Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) припремљени снимци из предмета српски као нематерњи језик, који су постављени на платформу под називом Учењe на даљину Националног савета мађарске националне мањине и PTC Планета Радио-телевизије Србије.

Укупно 300 снимака садрже предавања за ученике првог, другог и тpeheг разреда првог циклуса, за ученике петог, шестог и седмом разреда другог циклуса, и за ученике првог, другог и тpeheг разреда средњих шкoлa.

Снимљена предавања, груписано по разредима, су доступна на линку https://tavoktatas.mnt.org.rs/, на којем се вeћ налазе снимци из предмета мађарски језик и књижевност, математика, свет око нас или природа и друштво за ученике првог циклуса; из предмета мађарски језик и књижевност, математика, географија, историја, биологија, физика и хемија за ученике другог циклуса; као и из предмета мађарски језик и књижевност и математика за ученике средњих школа. Иcтa предавања за предмет српски као нематерњи језик су доступна и на платформи PTC на следеhем линку: https://mojaskola.rtsp1aneta.rs/list/772/srpski-kao-nematernji-jezik.

Orõmmel értesítjük Mint, hogy az Oktatási, Tudományügyi és Technológiai Fejlesztési Minisztérium felkérésére az Európai Biztonsági és Együttmükiidési Szervezet (EBESZ) finanszírozásával elkészültek a felvételek a szerb mint nem anyanyelv tantárgyból, melyek felkerültek a Magyar Nemzeti Tanács Tóvoktatós címü és a Szerbiai Rádió és Televízió RTS Planeta platformjára is.

Az iisszesen 300 felvétel az alsó tagozat elso, második és harmadik osztálya számára, a felso tagozat iitõdik, hatodik és hetedik osztálya számára, valamint a ktizépiskola elso, második és harmadik osztálya számára tanalmaz eloadásokat.

Az említett eloadások a https://tavoktatas.mnt.org.rs/ hivatkozáson keresztiil érhetoek el osztályonként, mégpedig a már meglevo alsó tagozatos magyar nyelv és irodalom, matematika, kiimyezetünk vagy természet és társadalom ismeretek, a felso tagozatos magyar nyelv és irodalom, matematika, fõldrajz, tõnénelem, biológia, fizika és kémia, illetve a kõzépiskolai magyar nyelv és irodalom és matematika tantárgyak eloadásai mellett. Ugyanezen szerb mint nem anyanyelv tantárgyra vonatkozó eloadások megtalálhatóak a RTS platformján az alábbi hivatkozáson is: https://mojaskola.rtsplaneta.rs/list/772/srpski-kao-nematernji-jezik.

Bízunk abban, hogy ezzel a diákok számára érdekesebbé és kdnnyebbé válik a nyelvtanulás, a tanárok számára pedig a tanítás.