Обележавање Међународног дана борбе против вршњачког насиља

24. 02. 2021.године се у нашој школи обележио Међународни дан борбе против вршњачког насиља ,,Дан розих мајица“. Активности су се реализовале кроз одржавање радионица, предавања, дебата, изложби. Координатори су биле наставница грађанског васпитања Неда Раказов Попов и психолошкиња Јелена Игњатовић Мунћан која је организовала Вршњачки тим наше школе. Ова битна тема је увек актуелна, а сада нарочито, када се дигитални свет приближио и најмлађем узрасту. Изазови постају све већи и препознавање овог проблема, вршњачког насиља у свим облицима, је необично важно. Зато су и све осмишљене активнсоти биле у циљу препознавања и реаговања ученика на вршњачко насиље. . У активностима су учествовали сви ученици од 1. до 8. разреда у сарадњи са својим учитељицама, учитељем, педагогом, психологом, директором и наставницом грађанског васпитања. Ученици су правили паное на тему вршњачког и дигиталног насиља које су изложили у холу школе. На радионици су ученици трећег разреда учитељице Наде Попов и Драгице Попов имали задатак да наместе од розе папира мајичице на којима су посали поруке подршке у борби против насиља. Овим активностима придружила се и наставница ликовног васпитања, Селена Аврамов, заједно са својим ђацима. На великим паноима у облику мајица, који су били окачени у холу школе, налазили су се спискови свих одељења на којима су се ученици потписивали и тиме дали подршку у борби против вршњачког насиља и потврдили да се слажу, да су разумели и усвојили тему посвећену данашњем дану. Наставница грађанског васпитања Неда Попов Раказов је припремила презентацију на дату тему коју је презентовала ученицима од 1.-4. разреда, а презентацију је вишим одељењима представио наставник физичког васпитања Ивица Влаховић. На свим активностима водило се рачуна да се поштују све епидемиолошке мере.
                                     Неда Попов Раказов и Јелена Игњатовић Мунћан