Reč, dve psihologa našim đacima

Dragi učenici,
Evo nas u drugoj nedelji ove ,,onlajn škole“. Nove za sve nas. Verujem da se u njoj bolje snalazite od nas odraslih, iako sam sigurna da je i vama ipak draža ona naša ,,stara škola“. Škola u kojoj možete da se družite i igrate sa svojim vršnjacima. Iz dobro poznatih razloga još jedno vreme to neće biti moguće. Važno je da zbog sebe i svojih bližnjih izdržite i ostanete u svojim kućama.
Postoje mnogi načini kako da kvalitetno provedete vreme tokom ovog perioda. Ja ću vam predložiti neke od njih, a vi pustite mašti na volju i dopunite ovu listu.
* Igrajte društvene igre (Monopol, Čoveče ne ljuti se, razne igre sa kartama…) sa svojim roditeljima , bratom i/ili sestrom
* Pitajte roditelje da vas nauče igre koje su oni igrali kao mali
* Čitajte knjige, enciklopedije i zanimljive časopise
* Naučite neku novu veštinu, nešto za šta do sada niste imali vremena
* Vežbajte, plešite, crtajte, pišite pesme, priče, slušajte muziku koju volite
* Kontaktirajte sa drugarima preko društvenih mreža (ali ne preterujte u tome )

* * * *

Naravno, ne zaboravite da učite, vaši učitelji i nastavnici su uz vas, u vašim i njihovim digitalnim učionicama.
Na kraju krajeva, videćete da “ U svakom zlu ima i nešto dobro “, a to dobro u ovom slučaju je vreme koje ćete provesti sa vašom porodicom, naučiti nešto novo o njima, spoznati nove/stare igre koje do sada niste igrali i pročitati neke knjige za koje do sada niste imali vremena.
Čuvajte se i budite mi zdravi!  Srdačan pozdrav od vašeg psihologa Jelene!