Obaveštenje o izmeni kalendara rada

Poštovana deco, roditelji, kolege,

Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, upravu, propise i nacionalne manjine-nacionalne zajednice je donelo odluku o izmeni kalendara rada za osnovne i srednje škole u Vojvodini.

Školskim kalendarom rada za 2019/2020. godinu planiran je prolećni raspust u periodu od 10. do 20. aprila. Zbog novonastale situacije sa pandemijom virusa COVID-19, Pokrajinski sekretarijat smatra da ovaj raspust nema svrhu u ovakvim uslovima i da bi ovo vreme trebalo iskoristiti za učenje na daljinu.

Promene kalendara će se odvijati na sledeći način:

• 10 – 13. aprila (Uskrs po Gregorijanskom kalendaru) – sadržaji učenja su u vezi sa praznikom i slobodnim vremenom učenika,
  • 14 – 16. aprila – nastava na daljinu prema rasporedu časova i uputstvima nastavnika
  • 17 – 20. aprila (Uskrs po Julijanskom kalendaru) – sadržaji učenja su u vezi sa praznikom i slobodnim vremenom učenika
  • od 21. aprila – nastavak nastave na daljinu uključujući i nastavu svake subote.

Učenici će od svojih učitelja i nastavnika dobiti pojedinačna uputstva i zaduženja za rad za vreme i nakon praznika.

Molimo sve učesnike školskog života da prihvate odluku Pokrajinskog sekretarijata i angažuju se po preporukama.

Hvala vam na razumevanju!

Izmena kalendara rada