Дечја недеља – Недеља наше школе 2019!

7.10.2019. године почела је Дечја недеља – Недеља наше школе са мотом „Од злата јабука“. И ове године је она замишљена као весела светковина у којој славимо другарство, машту и лепоту. Наравно, бавили смо се и оним стварима које су такође битне за све учеснике школског живота: питањем дечијих права, обезбеђивањем сигурности и уочавањем проблема у нашој заједници. Сарађивали смо са родитељима, локалним организацијама и ево како је наша Дечија недеља – Недеља наше школе изгледала по данима:

7. 10. 2019. ,,ПОНЕДЕЉАК – ПЕРЈАНИЦА“:
– Пријем првака у Дечији савез Србије,
– Дружење са ученицима из Основне школе ,,Глигорије Попов“ из Руског Села (два одељења ученика 3. разреда боравила у нашој школи и дружили се са вршњацима),
– Тематска изложба „Древни Египат“ (ликовна) , презентација филма „Древни Египат“ (рад ученика и наставнице Анђелије Филипов)
– Тематска радионица „Земљиште“ III разред –сарадња учитеља и наставника

8. 10. 2019.: ,,УТОРАК – БАШ ЈЕ МРАК!“
– Презентација Рукометног клуба из Кикинде,
– Кулинарска радионица ,,Јабучице, јагодице“,
– Радионица,,Јесењи шешири“,
– Посета изложби ,,Носталгични футуризам“ у Житном магацину,
– Тематска радионица „Слике и звуци праисторије“,
– Ликовна радионица „Јесен у теглама“.

9. 10. 2019. ,,СРЕДА ОД ЗЛАТА (ЈАБУКА)“.:
– Изложба и дефиле ,,Јесењи шешири“,
– Радионица,,Јесен на брошу“,
– Радионица,,Јесен+јабука=♥“,
– ,,Слатки вашар пре вашара“
– Тематска активност,,Од злата јабука“,
– Посета сеоској библиотеци,
– Посета фабрици за прераду перја „Дан-Ран“,
– Израда јесењег дрвета (ученици 1. разреда)

10. 10. 2019. ,,ЧЕТВРТАК ПО МЕРИ“:
– Дечији вашар,
– Радионица,,Јесен+јабука=♥“,
– Турнир у баскету,
– Радни састанак са председником општине (представници школе Милан Радојчин, Милош Јакшић и Марина Влаховић боравили са наставницом Вером Пешић у Општини Нови Бечеј и у разговору са председником Сашом Максимовићем изнели проблеме школе).
– У склопу стручног усавршавања у школи је учитељ Душко Терзин заинтересованим наставницима презентовао могућности електронских уџбеника и рад у програму за коришћење.
– Млади горани наше школе посадили су нове биљке у школском парку,
– Ликовна радионица – Израда макета и колажа (ученици 2. , 6. и 7. разреда),

11. 10. 2019. ,,ПЕТАК (У ЈАПАНУ) НЕМА МАНУ“:
– Позоришна представа Дечијег позоришта „Лане“ – ,,Три прасета“,
– Турнир у малом фудбалу,
– Тематска активност ,,Шушти, шушти бамбусов лист“ – завршна мултимедијална свечаност поводом недеље наше школе (Дан школе). У овој активности учествовала и Ивана Ценерић, координаторка пројекта „Спречавање осипања ученика и раних бракова“.